ADVERTISEMENT

iOS app on App Store Android app on Google Play

2016 \ Water Warrior Amphibious Assault - September 17, 2016

Notes Pages Download Filter By
 




Keyword Exact  
Division

Bib Division Last Name First Name Division Place Total Time Overall City State
441 13-19 Male Stoddard Mitchell 1 00:21:54 1
440 13-19 Male Souttere Gavin 2 00:21:58 2
485 13-19 Male Wong Teauakea 3 00:22:28 3
484 13-19 Male Agneray Keahi 4 00:22:28 4
442 13-19 Male Temple Carlson 5 00:22:50 5
417 13-19 Female Nowaski Danielle 1 00:23:28 6
416 13-19 Female Moultrie Taylor 2 00:23:54 7
26 13-19 Male Andrews Robbie 6 00:24:04 8 Carlsbad C
14 13-19 Female Burger Ava 3 00:24:11 9 Solana Beach C
35 50-99 Male Grady Tom 1 00:24:18 10 C
479 9-12 Female Schmitt Revere 1 00:24:42 11 Del Mar CA
39 20-29 Male Miller Bryce 1 00:25:04 12 Hermosa Beach C
431 9-12 Male Davies Greyson 1 00:25:13 13
423 13-19 Female Logsdon Maddie 4 00:25:36 14
483 40-49 Male Ellis Senior Clayton 1 00:25:40 15
11 13-19 Female Lyon Taylor 5 00:25:57 16 Del Mar C
419 13-19 Female Rozenshteyn Maya 6 00:25:57 17
488 40-49 Male Cavanie Eric 2 00:26:01 18
436 13-19 Male Debeever Keegan 7 00:26:06 19
425 13-19 Female Holden Cassidy 7 00:26:11 20
422 13-19 Female Johnston Shelby 8 00:26:53 21
437 13-19 Male Molter Aidan 8 00:26:56 22
12 13-19 Female Kragh Mia 9 00:26:59 23
490 13-19 Male Ellis Tokerau 9 00:27:01 24
481 13-19 Female Delaney Camryn 10 00:27:23 25 Cardiff By The Sea CA
51 40-49 Male Ford Greg 3 00:27:25 26 C
424 13-19 Female Ritchie Ariana 11 00:27:31 27
494 13-19 Female Dolphina Jasira 12 00:27:42 28 Escondido CA
420 13-19 Female Ulafanua Kekoa 13 00:27:56 29
418 13-19 Female Pool Caroline 14 00:28:07 30
421 13-19 Female Dion Natalie 15 00:28:08 31
38 20-29 Female Kuiken Marisa 1 00:28:16 32 Carlsbad C
13 13-19 Female Norris Olivia 16 00:29:04 33 San Diego C
489 30-39 Female Ellis Puatea 1 00:29:11 34
404 9-12 Female Garcia Hale Maya 2 00:30:01 35
24 9-12 Male Grady Duke 2 00:30:06 36 C
411 13-19 Female Tenorio Kiara 17 00:30:28 37
42 40-49 Male Lewis Jeremy 4 00:30:52 38 Wa 098039
410 13-19 Female Simonelli Pearl 18 00:30:53 39
414 13-19 Female Curran Isabelle 19 00:30:57 40
18 30-39 Female Schuetz Elise 2 00:31:00 41 C
405 9-12 Female Gonzales Camryn 3 00:31:02 42
409 9-12 Female Olsen Emma 4 00:31:03 43
406 9-12 Female Gonzales Jordyn 5 00:31:03 44
457 40-49 Male Montano Marc 5 00:31:05 45 La Mesa C
413 13-19 Female Burkhart Zoe 20 00:31:07 46
486 40-49 Male Chadelier Jerome 6 00:31:07 47
412 13-19 Female Balsey Carina 21 00:31:26 48
32 30-39 Male Pierce Adam 1 00:31:37 49 Fallbrook C
37 50-99 Male Hoppe David 2 00:31:46 50 San Diego C
46 50-99 Male Yanoschik James 3 00:33:13 51 Murrieta C
415 13-19 Female Medina Yolanda 22 00:34:00 52
97 30-39 Female West Megan 3 00:34:02 53 Oceanside CA
34 40-49 Male Neipert Lester 7 00:34:07 54 Wildomar C
407 9-12 Female Khaki Kayla 6 00:34:11 55
21 50-99 Female Cutter Carmen 1 00:35:03 56
439 13-19 Male Jehl Jameson 10 00:35:22 57
98 30-39 Male Olson Brett 2 00:35:32 58 Carlsbad CA
40 20-29 Male Nagler Cameron 2 00:35:39 59 Encinitas C
22 50-99 Female Henry Madeleine 2 00:35:40 60 San Diego C
452 9-12 Female Ashmore Layla 7 00:35:47 61 Vista C
33 30-39 Male Zark Brian 3 00:36:24 62 San Diego C
480 13-19 Male Lambert Kainalu 11 00:36:32 63
96 30-39 Female West Danielle 4 00:36:57 64 Oceanside CA
36 50-99 Male Hernandez Juan 4 00:37:44 65 Redlands C
94 40-49 Male Van der Byl Neil 8 00:37:57 66
401 9-12 Female Davies Jaylin 8 00:38:44 67
28 20-29 Male Scott Reece 3 00:39:23 68
29 20-29 Male Pettijohn Joshua 4 00:39:28 69 C
20 50-99 Female Zappella Marianne 3 00:39:36 70 C
456 30-39 Male Kaminsky Nick 4 00:39:46 71
495 40-49 Female Gaffry Patsy 1 00:41:03 72 Solana Beach CA
444 40-49 Male Davies Greg 9 00:41:45 73
476 40-49 Male Ashmore Charles 10 00:41:54 74 Vista CA
99 30-39 Female Olson Amy 5 00:42:28 75 Carlsbad CA
433 9-12 Male Forstot Jack 3 00:42:44 76
435 9-12 Male Mohr Eli 4 00:43:35 77
432 9-12 Male Eastman Stone 5 00:43:39 78
496 40-49 Male Anderson Rich 11 00:44:03 79 Solana Beach CA
95 30-39 Male Farrar Jon 5 00:45:51 80 Oceanside CA
19 30-39 Female Scott Linda 6 00:46:30 81 Oceanside C
428 9-12 Male Rozenshteyn Michael 6 00:47:02 82
429 9-12 Male Holden Eric 7 00:47:28 83
100 30-39 Male Rocha Jonathan 6 00:49:30 84 Oceanside CA
458 50-99 Male Carpenter Todd 5 00:49:51 85 C
43 30-39 Male Commisso Dominick 7 00:49:57 86 Oceanside C
44 30-39 Male Griffin Joshua 8 00:54:03 87 Oceanside Ca 92058 U
454 40-49 Female Siljander Susan 2 00:58:57 88
427 40-49 Female Davies Jen 3 01:08:45 89
Notes Pages Download Filter By
 




Keyword Exact  
Division

Bib Division Last Name First Name Division Place Total Time Pace Overall City State
606 Surfski 5K Open Men Andersen Keith 1 00:32:08 00:10:22 1 Bishop C
471 SUP 12'6 19 and Under Men Rose Keaton 1 00:34:35 00:11:09 2 San Clemente C
78 SUP 14' Men Chalom Alan 1 00:35:15 00:11:22 3 San Diego C
65 SUP 12'6 Masters Men Fajardo Tony 1 00:35:49 00:11:33 4 San Diego C
499 SUP 14' Men Bland John 2 00:36:32 00:11:47 5 Encinitas CA
469 SUP 12'6 19 and Under Men Rose Zeke 2 00:36:33 00:11:48 6 San Clemente C
460 Prone Men Buckingham Wally 1 00:37:21 00:12:03 7 Encinitas C
508 SUP 12'6 19 and Under Men Graham Jonas 3 00:37:26 00:12:05 8 Carlsbad CA
39 Prone Men Miller Bryce 2 00:37:37 00:12:08 9 Hermosa Beach C
61 SUP 12'6 19 and Under Women Nipper Kitsy 1 00:38:00 00:12:16 10 San Diego C
502 SUP 12'6 Masters Men Alston Erik 2 00:38:11 00:12:19 11 Huntington Beach CA
63 SUP 12'6 19 and Under Women Baker Abby 2 00:38:19 00:12:22 12 Carlsbad CA
504 SUP 12'6 20-39 Women Tudyk Tiffany 1 00:38:47 00:12:31 13 San Clemente CA
66 SUP 12'6 Masters Men Davis Garth 3 00:38:49 00:12:31 14 C
506 SUP 14' Men Stinson Rick 3 00:39:20 00:12:42 15 Laguna Niguel CA
462 Prone Men Buckingham Wayne 3 00:40:26 00:13:03 16 Encinitas C
507 SUP 12'6 19 and Under Men Graham Walker 4 00:41:02 00:13:14 17 Carlsbad CA
40 Prone Men Nagler Cameron 4 00:41:50 00:13:30 18 Encinitas C
49 SUP 12'6 Masters Men Unruh Sasha 4 00:41:54 00:13:31 19 Escondido CA
449 SUP 14' Men Hama Milo 4 00:42:31 00:13:43 20 Carlsbad CA
477 SUP 12'6 Masters Women Stone Heidi 1 00:43:20 00:13:59 21 Tehachapi CA
50 SUP 12'6 19 and Under Men Jaggi Riley 5 00:43:49 00:14:08 22
72 SUP 12'6 Masters Women Eishen Sarah 2 00:44:20 00:14:18 23 San Diego C
62 SUP 12'6 19 and Under Women Chalom Kalia 3 00:44:28 00:14:21 24 San Diego C
59 SUP 14' Men Adelhelm Ron 5 00:44:38 00:14:24 25 C
45 Prone Men Serrano John 5 00:44:43 00:14:26 26 Chula Vista C
60 SUP 12'6 19 and Under Women Miller Melia 4 00:44:47 00:14:27 27 Poway C
463 Prone Women Chavez Yvonne 1 00:45:17 00:14:37 28
46 SUP 12'6 Masters Men Yanoschik James 5 00:46:00 00:14:51 29 Murrieta C
74 SUP 12'6 Masters Women Gable Lisa 3 00:47:54 00:15:27 30 Fullerton C
461 Prone Women Gruber Loraine 2 00:47:57 00:15:28 31 Encinitas C
8 SUP 14' Women Samota Anil 1 00:49:47 00:16:04 32 San Pedro CA
64 SUP 12'6 Masters Women Yanoschik Brenda 4 00:54:00 00:17:25 33 Murrieta C
77 SUP 12'6 Masters Men Moyer Tom 6 00:54:25 00:17:33 34 Carlsbad C
475 SUP 12'6 20-39 Men Villamar Marlone 1 00:55:19 00:17:51 35 Spring Valley CA
83 SUP 12'6 20-39 Women Tulloch Layla 2 00:55:58 00:18:03 36 Hacienda Heights C
82 SUP 12'6 20-39 Women Komatsu Kei 3 01:01:13 00:19:45 37 Hacienda Heights C
76 SUP 12'6 Masters Men Young Darrell 7 01:02:53 00:20:17 38 San Marcos C
70 SUP 12'6 Masters Women Benson Liz 5 01:04:34 00:20:50 39 Bountiful U
69 SUP 12'6 Masters Women Ludlow Annette 6 01:05:02 00:20:59 40 Bountiful U
464 SUP 12'6 19 and Under Women Carpenter Savannah 5 01:08:54 00:22:14 41 C
73 SUP 12'6 Masters Women Moon Laraine 7 01:10:24 00:22:43 42 Bountiful U
466 SUP 12'6 Masters Women Carpenter Mary 8 01:17:25 00:24:58 43 C
67 SUP 12'6 Masters Men Tacloban Al 8 01:17:47 00:25:06 44 San Diego C
Notes Pages Download Filter By
 




Keyword Exact  
Division

Bib Division Last Name First Name Division Place Total Time Overall City State
610 Surfski 10K Open Men Anderson Jon 1 01:10:40 1 El Cajon C
603 Surfski 10K Open Men Faris Michel 2 01:13:15 2 San Juan Capistrano C
604 OC1 10K Men Escarguel Guillaume 1 01:13:56 3 San Diego C
601 Surfski 10K Open Men Cavanagh Frank 3 01:14:32 4 San Diego C
602 OC1 10K Men Baumann Jim 2 01:15:47 5 San Diego C
505 OC1 10K Men Hess Richard 3 01:25:58 6 San Diego CA
450 SUP 14' Men Wadyznski Zibi 1 01:27:57 7 San Diego CA
492 SUP 12'6 Open Men Pidot Ikaika 1 01:28:31 8 Encinitas CA
493 SUP 12'6 Junior Boys Ellis Jr Clayton 1 01:30:38 9
447 SUP 14' Men Rojas Rob 2 01:30:51 10 San Clemente CA
490 SUP 12'6 Junior Boys Ellis Tokerau 2 01:33:49 11
47 SUP 12'6 Open Men Plsele George 2 01:34:32 12 Solana Beach CA
52 SUP 12'6 Open Men Miller Dan 3 01:35:44 13 C
51 Prone Men Ford Greg 1 01:35:45 14 C
484 Prone Men Agneray Keahi 2 01:36:03 15
55 SUP 14' Men Hartnett Matt 3 01:36:55 16 San Diego C
9 SUP 14' Men Smith Ben 4 01:38:46 17 Oceanside CA
485 Prone Men Wong Teauakea 3 01:39:04 18
488 Prone Men Cavanie Eric 4 01:39:26 19
503 Prone Men Hickmet Nevvar 5 01:39:56 20 Encinitas CA
53 SUP 12'6 Open Men Tucker Bryan 4 01:41:01 21 Huntington Beach C
38 Prone Women Kuiken Marisa 1 01:41:41 22 Carlsbad C
483 Prone Men Ellis Senior Clayton 6 01:42:08 23
491 Age Unknown - Male Angelo Paro 1 01:42:57 24
459 SUP 12'6 Junior Boys Hammond Burke 3 01:45:40 25 C
486 SUP 12'6 Open Men Chadelier Jerome 5 01:46:54 26
58 SUP 14' Men Shaw Lance 5 01:47:15 27 Vista C
10 SUP 12'6 Open Men Scaturro Joe 6 01:47:45 28 Oceanside CA
454 SUP 12'6 Open Women Siljander Susan 1 01:53:08 29
56 SUP 14' Women Taylor Helen 1 01:56:58 30 San Diego C
487 SUP 12'6 Junior Boys Chapelier Heremoana 4 02:02:06 31
42 Prone Men Lewis Jeremy 7 02:02:28 32 Wa 098039
482 Prone Women Maoni Vaimiti 2 02:02:29 33
Notes Pages Download Filter By
 




Keyword Exact  
Division

Bib Division Last Name First Name Division Place Total Time Overall City State
2 Kids 1K Amphibous Assault Boys Mincinjky Gavin 1 00:07:16 1 Carlsbad CA
63 Kids 1K Amphibous Assault Girl Baker Abby 1 00:07:35 2 Carlsbad CA
61 Kids 1K Amphibous Assault Girl Nipper Kitsy 2 00:07:49 3 San Diego C
62 Kids 1K Amphibous Assault Girl Chalom Kalia 3 00:08:44 4 San Diego C
50 Kids 1K Amphibous Assault Boys Jaggi Riley 2 00:08:46 5
79 Kids 1K Amphibous Assault Girl Culver Nicole 4 00:08:48 6 Santa Ana C
60 Kids 1K Amphibous Assault Girl Miller Melia 5 00:09:22 7 Poway C
80 Kids 1K Amphibous Assault Boys Escarguel Lucien 3 00:09:46 8 San Diego C
48 Kids 1K Amphibous Assault Girl Unruh Maddie 6 00:12:33 9 Escondido CA
Notes Pages Download Filter By
 




Keyword Exact  
Division

Bib Division Last Name First Name Division Place Total Time Overall City State
450 SUP AA Open Men Wadyznski Zibi 1 00:14:48 1 San Diego CA
2 SUP AA Open Men Mincinjky Gavin 2 00:15:15 2 Carlsbad CA
5 SUP AA Open Men Schmuckle Tyler 3 00:15:36 3 Encinitas CA
1 SUP AA Open Men Mincinsky Andrew 4 00:15:50 4 Carlsbad CA
508 SUP AA Open Men Graham Jonas 5 00:16:02 5 Carlsbad CA
473 SUP AA Open Men Quest Mark 6 00:16:20 6 San Juan Capistrano C
65 SUP AA Open Men Fajardo Tony 7 00:16:36 7 San Diego C
78 SUP AA Open Men Chalom Alan 8 00:17:00 8 San Diego C
63 SUP AA Open Women Baker Abby 1 00:17:00 9 Carlsbad CA
507 SUP AA Open Men Graham Walker 9 00:17:14 10 Carlsbad CA
52 SUP AA Open Men Miller Dan 10 00:17:26 11 C
502 SUP AA Open Men Alston Erik 11 00:18:16 12 Huntington Beach CA
91 SUP AA Open Men Geraghty Mike 12 00:18:17 13 Carlsbad C
504 SUP AA Open Women Tudyk Tiffany 2 00:18:25 14 San Clemente CA
92 SUP AA Open Men Stoney Eric 13 00:18:30 15 Carlsbad C
49 SUP AA Open Men Unruh Sasha 14 00:19:38 16 Escondido CA
46 SUP AA Open Men Yanoschik James 15 00:20:25 17 Murrieta C
42 SUP AA Open Men Lewis Jeremy 16 00:20:30 18 Wa 098039
85 SUP AA Open Women Tucker Monica 3 00:20:58 19 Huntington Beach C
90 SUP AA Open Men Bender Dylan 17 00:21:44 20 San Clemente C
88 SUP AA Open Men Andrade Jeff 18 00:21:44 21
89 SUP AA Open Men Fleming Ralph 19 00:21:45 22 Capistrano Beach C
84 SUP AA Open Women Ramirez Meg 4 00:26:10 23 La Mesa C
93 SUP AA Open Men Brady Brian 20 00:27:35 24 C
68 SUP AA Open Women Hernandez Angel 5 00:29:11 25 Mission Viejo C
75 SUP AA Open Men Hernandez Alex 21 00:29:52 26 Mission Viejo C
Notes Pages Download Filter By
 




Keyword Exact  
Division

Bib Division Last Name First Name Division Place Total Time Overall City State
478 Elite Prelims - Males Glynn Chuck 1 00:18:42 1 Carlsbad CA
474 Elite Prelims - Males Spencer Jefferey 2 00:19:36 2
470 Elite Prelims - Males Bashor Tyler 3 00:19:46 3 Laguna Niguel CA
451 Elite Prelims - Males Scheel Nick 4 00:19:51 4 San Clemente C
497 Elite Prelims - Females Foudy Shae 1 00:20:05 5 San Juan Capistrano CA
484 Elite Prelims - Males Agneray Keahi 5 00:20:12 6
492 Elite Prelims - Males Pidot Ikaika 6 00:20:15 7 Encinitas CA
500 Elite Prelims - Males Cleveland Patrick 7 00:20:16 8 Ladera Ranch CA
86 Elite Prelims - Males Lauletta Yann 8 00:20:17 9 San Clemente C
485 Elite Prelims - Males Wong Teauakea 9 00:20:24 10
472 Elite Prelims - Males Schoenig Elijah 10 00:20:25 11 San Clemente C
493 Elite Prelims - Males Ellis Jr Clayton 11 00:20:26 12
81 Elite Prelims - Females Howson Jade 2 00:20:26 13 Laguna Beach C
468 Elite Prelims - Males Spencer Finn 12 00:20:56 14 Paia H
469 Elite Prelims - Males Rose Zeke 13 00:21:17 15 San Clemente C
467 Elite Prelims - Males Lamar Keagan 14 00:21:19 16 San Clemente C
490 Elite Prelims - Males Ellis Tokerau 15 00:21:50 17
483 Elite Prelims - Males Ellis Senior Clayton 16 00:21:59 18
471 Elite Prelims - Males Rose Keaton 17 00:21:59 19 San Clemente C
488 Elite Prelims - Males Cavanie Eric 18 00:22:13 20
498 Elite Prelims - Females Benitez Erika 3 00:22:14 21 Stanton CA
55 Elite Prelims - Males Hartnett Matt 19 00:22:56 22 San Diego C
491 Elite Prelims - Males Angelo Paro 20 00:24:46 23
486 Elite Prelims - Males Chadelier Jerome 21 00:24:58 24
482 Elite Prelims - Females Maoni Vaimiti 4 00:25:13 25
448 Elite Prelims - Males Rojas Conrad 22 00:25:45 26 San Clemente CA
465 Elite Prelims - Females Salustri Valeria 5 00:26:33 27
489 Elite Prelims - Females Ellis Puatea 6 00:27:06 28
87 Elite Prelims - Males Becerra Billy 23 00:29:20 29 C
Notes Pages Download Filter By
 




Keyword Exact  
Division

Bib Division Last Name First Name Division Place Total Time Overall City State
478 SUP AA Elite Men Glynn Chuck 1 00:18:33 1 Carlsbad CA
451 SUP AA Elite Men Scheel Nick 2 00:19:09 2 San Clemente C
470 SUP AA Elite Men Bashor Tyler 3 00:19:30 3 Laguna Niguel CA
474 SUP AA Elite Men Spencer Jefferey 4 00:19:50 4
497 SUP AA Elite Women Foudy Shae 1 00:19:52 5 San Juan Capistrano CA
500 SUP AA Elite Men Cleveland Patrick 5 00:19:57 6 Ladera Ranch CA
472 SUP AA Elite Men Schoenig Elijah 6 00:20:13 7 San Clemente C
86 SUP AA Elite Men Lauletta Yann 7 00:20:14 8 San Clemente C
81 SUP AA Elite Women Howson Jade 2 00:20:25 9 Laguna Beach C
492 SUP AA Elite Men Pidot Ikaika 8 00:20:44 10 Encinitas CA
485 SUP AA Elite Men Wong Teauakea 9 00:21:22 11
498 SUP AA Elite Women Benitez Erika 3 00:22:48 12 Stanton CA
493 SUP AA Elite Men Ellis Jr Clayton 10 00:22:58 13
484 SUP AA Elite Men Agneray Keahi 11 00:23:02 14
465 SUP AA Elite Women Salustri Valeria 4 00:26:18 15
482 SUP AA Elite Women Maoni Vaimiti 5 00:27:03 16
489 SUP AA Elite Women Ellis Puatea 6 00:27:52 17